692 743 419

rezerwacje@apartamenty-gorka.pl

WYPOCZYNEK AKTYWNY

WYPOCZYNEK AKTYWNY

Narty

Ok. 100 m. od apartamentów znajduje się mały wyciąg orczykowy doskonały do nauki jazdy dla początkujących. Natomiast dla zaawansowanych polecamy kompleks Narciarski Kotelnica Białaczańska, jest ona największą stacją narciarską położoną na Podhalu.

Kotelnica posiada świetną lokalizację, w samym sercu Białki Tatrzańskiej.

Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Coś dla siebie znajdą tutaj również biegacze narciarscy, dla których przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Góralski klimat poczuć można w jednej z kilku regionalnych karczm.

Rower

Podczas pobytu w Białce Tatrzańskiej nie należy zapominać o wycieczkach rowerowych. Chwili relaksu na rowerze można zakosztować na specjalnej ścieżce. Szlak wzdłuż rzeki Białki ma 6 km i biegnie przy nabrzeżu. Ta widokowa trasa – dzięki niskiemu stopniowy trudności – doskonale nadaje się na rodzinną wycieczkę. Turyści często wybierają się także na wyprawy wzdłuż białczańskich wierchów do pobliskich miejscowości np. Gronia czy Bukowiny. Wytrwali jadą na Skałki czy na Słowację (drogą do granicy w Jurgowie) lub wybierają inny dogodny dla siebie szlak. Możliwości na pewno nie brakuje. Bez wątpienia atutem Białki jest fakt, że nie trzeba przywozić ze sobą sprzętu. Rowery i akcesoria sportowe można wynająć na miejscu. Liczne, dobrze wyposażonewypożyczalnie oraz punkty serwisowe oferują przystępne ceny i fachową obsługę.

Nietypową atrakcją, która z pewnością zaintryguje wszystkich kolarzy górskich, jest Monsterroller. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej. Można próbować na niej swoich sił na zboczach KotelnicyBiałczańskiej. Potrzebne są tylko odwaga, mocne nerwy i chęć przeżycia dobrej zabawy.

Nieopodal Białki Tatrzańskiej przebiega szlak rowerowy wokół Tatr docelowo ma umożliwić objechanie Tatr , z Nowego Targu można dostać się na rowerze dawnym szlakiem kolejowym (obecnie trasa rowerowa o nawierzchni asfaltowej)  do Trstena na Słowacji.

Ścieżka rowerowa w Gronkowie rozpoczyna się od granicy  miasta Nowy Targ i przebiega urokliwymi terenami w pobliżu skałek, głównie Cisowej (685 m.n.p.m) i Małej Skałki zwanej Grzebieniową na długości 3 km w kierunku Nowej Białej.

Urwiste skały z czerwonego wapienia, stromo wystające wśród pól uprawnych, z pierwotną szatą roślinną – stanowią wspaniałe miejsce wypoczynku, nade wszystko zaś są znakomitym punktem widokowym na wschodnią część Podhala.

U stóp wzniesienia przebiega zielony szlak turystyczny z Szaflar przez Pieniny Spiskie do zamku w Niedzicy.